Вердер (Бремен) разби Шалке 04 с 5:1, в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. С успеха бременци изместиха "миньорите" от второто място и съкратиха разликата с водача Байерн на 7 точки. "Баварците" пък имат шанс да увеличат преднината си на 10 т., ако в неделя спечелят срещу Борусия (Д).

Резултата на "Везерщадион" откри Франк Бауман в 19-ата минута, след като засече с крак центриране отляво на Петри Пасанен. Гостите опитаха да върнат попадението, но защитата пред Тим Визе, както и самият той, се справяше отлично. В 32-ата задачата на "миньорите" за обрат стана изключително трудна, след като Бубакар Саного удвои. Тим Боровски центрира отдясно и котивоарецът с глава вкара осмото си попадение за сезона. В 40-ата минута Шалке можеше да намали, но останал очи в очи с Визе Санчес пропусна.

Минута по-късно, след изпълнение на ъглов удар отляво, Кевин Курани с глава вкара за 2:1. До края на полувремето двата тима вдигнаха темпото, но до нов гол не се стигна. През втората част Шалке можеше да изравни още при първата си атака. Щрайт центрира отдясно, топката попадна в Санчес, който върна към Ернст. Ударът на халфа обаче срещна тялото на Бауман и излезе в корнер, след който не последва нищо сериозно.

В 60-ата минута пък, секунди преди Маркус Розенберг да бъде заменен от Иван Класнич, шведът засече с глава центриране отляво и направи резултата 3:1. В 76-ата, след комбинация между Хънт и Диего, последният намери Класнич, който сам срещу Нойер вкара за 4:1, а в 90-ата, с удар отляво, оформи крайното 5:1 за Вердер.

Българският полузащитник Станислав Ангелов изигра нови силни 90 минути за Енерги при успеха с 1:0 над гостуващия Арминия. Единственото попадение за котбусци реализира Ервин Скела в 51-ата минута от дузпа. С успеха Енерги увеличи шанса си да остане в елита, след като е вече на 4 точки от зоната на изпадащите.

След два мача като резерва халфът на Дуисбург Благой Георгиев отново се появи в игра за своя тим. Благо влезе в 77-ата минута при минималната победа с 1:0 над Хамбургер като гост. Така ценния гол за "зебрите" вкара капитанът Ивица Гърлич в 54-ата. Със спечелените 3 точки Дуисбург също има голям шанс да не изпадне. Тимът е предпоследен с 25 т., но на 2 точки от спасителното 15-о място, което заема Ханза.

Пред погледа на юношеските ни национи до 19 години нападателят на Херта Валери Домовчийски не се появи в игра за своя тим при равенството 1:1 като гост на Бохум. Резултата откри Рудолф Скачел в 27-ата минута, след грешка в защитата на домакините. Чешкият халф центрира отдясно от около 45 метра, всички играчи в наказателното поле на Бохум се разминаха с топката, която необезпокоявано влетя в мрежата за 1:0. Крайното 1:1 оформи Антар Яхиа в 42-ата, който с глава от около 5-6 метра донесе точката на своя отбор.