Пътят на Борусия Дортмунд към втората поредна титла в Бундеслигата е открит! „Жълто-черните" взеха втора изключително важна победа само в рамките на четири дни, след като днес спечелиха Рурското дерби срещу Шалке с 2:1, при това като гости. В предния кръг шампионите удариха и Байерн на своя „Сигнал Идуна Парк" с 1:0.

Така три кръга преди края вестфалци имат 9 точки аванс пред баварците, но тимът от Мюнхен играе по-късно днес. Така или иначе обаче, вече сякаш е само въпрос да време Дортмунд да вземе титлата.

Двубоят на А'лианц Арена" предложи много вълнение на феновете, а положенията започнаха да се редят още от първата минута, когато Бендер изскочи на чудесна пзиция, но Уренщал спаси удара му.

Шлаке отвърна на удара и поведе в 9-ата минута. Хумелс изчисти лошо центриране от корнер, топката падна точно на волето на Фарфан, който с чудесен удар препарира Вайденфелер.

Борусия изравни също след корнер, само 8 минути по-късно. Пишчек се пребори с Хунтелаар, и изравни резултата за радост на гостуващите фенове.

Хунтелаар имаше чудесен шанс отново да изведе „кралско сините" напред в началото на втората част, но не успя да засече във вратата центрирането на Фухс.

Гостите се възползваха от това и успяха да поведат след нов кронер. Метцелдер изчисти лошо центрирането точно на крака на Кел, който отблизо не сбърка - 1:2.

До края Шалке натискаше, но на домакините им липсваше и късмет при няколко ситуации и трябваше да се примирят със загубата.

Шалке - Дортмунд 1:2

1:0 Фарфан (9')

1:1 Пишчек (17')

1:2 Кел (63')

Шалке:  Унерщал, Учида (86-Марика), Пападопулос, Метцелдер, Фукс, Джоунс, Мориц (68-Хьогер), Фарфан, Раул, Дракслер (71-Пуки), Хунтелаар

Дортмунд: Вайденфелер, Пишчек, Фелипе Сантана, Хумелс, Шмелцер, Гюндоган, Бендер (46-Кел), Блашиковски (81-Перишич), Кагава, Гроскройц (89-Овомойела), Левандовски