Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) пропусна поредната си чудесна възможност да се намеси в борбата за разпределение на призовите позиции в германското футболно първенство.

Съставът стигна едва до точката при визитата на борещия се за оцеляване състав на Аугсбург, в срещата между двете единайсеторки от програмата на 23-ия кръг на Бундеслигата.

Спорът на "WWK Арена" завърши с четири отбелязани гола, но без краен победител - 2:2.

Резултатът бе открит след 33 минути игра, когато Траоре асистира на Рафаел за 0:1.

Домакините нанесоха своя удар в началото на второто полувреме, като само в рамките на 3 минути стигнаха до пълния обрат в мача.

Първо Финбогасон бе точен за 1:1 в 50-ата минута, а малко по-късно Каюби реализира попадение за 2:1, хвърлило феновете на домакините в екстаз.

Набезите на гостите все пак постигнаха своя ефект в 55-ата минута, когато Джонсън се възползва от пас на Елведи и оформи крайното 2:2.

Във временното класиране Борусия заема 4-ата, а Аугсбург 13-ата позиция.