Фортуна Дюселдорф е последния член Бундеслигата. Завършилият на трето място във втория ешелон отбор завърши наравно 2:2 във втория бараж срещу доскорошния член на елита Херта Берлин.

„Червените" бяха спечелили с 2:1 в столицата в първия двубой и така с общ резултат 4:3 си осигури място в елита.

Мачът в Дюселдорф протече повече от любопитно, като завършекът бе направо инфарктен. Реферът на два пъти спираше за по няколко минути двубоя заради феновете на Херта. Привържениците на Фортуна пък нахлуха на терена минута преди края на продължението и прекратиха двубоя.

Двата отбора се прибраха в съблекалните и изчакаха хората да се успокоят. След известно чакане, играчите на домакините се появиха на терена, докато тези на Херта останаха в тунела и първоначално отказаха да доиграят мача, Наложи се съдията Волфганг Щарк да ходи до съблекалнята им и да ги моли да излязат. В крайна сметка те се появиха и довършиха оставащите 90 секунди от продължението.

Всичко започна отлично за Фортуна, след като Байщер откри с далечен удар след само няколко секунди игра.

Херта обаче нямаше намерение да се предава и изравни чрез Бен-Хатира в 22-ата минута. Голмайсторът обаче получи втори жълт и респективно - червен картон малко след почивката. В 59-ата положението на берлинчани стана още по-лошо, след като Йованович с глава даде нов аванс на Фортуна.

Дюселдорфци обаче си помислиха, че са си свършили работата и вкараха вълка в кошарата си. Рафаел изравни отново 5 минути преди края и осигури напрегнати мигове за домакините до самия край. Херта обаче не успя да осъществи натиск с 10 души, а Йованович изпусна чудесно положение за Фортуна.

Когато до края оставаше около минута, привърженици на домакините нахлуха на терена и прекратиха мача, явно не можейки да изчакат последния съдийски сигнал.