Щутгарт спечели гостуването си в Леверкузен на местния Байер с 4:2 и се доближи до местата, даващи прави на участие в Европа наесен.

Двата отбора се изправиха в пореден мач от 19-ия кръг на Бундеслигата, а в герой за гостите се превърна Марио Гомес, който отбеляза два гола. Благодарение на успеха възпитаниците на Маркус Бабел събраха на сметката си 31 точки и вече изостават само с 2 от Байер, който е на 5-о място в класирането.

Мачът на "ЛТУ-Арена" в Дюселдорф започна отлично за гостите, които откриха резултата още в 3-ата минута. Маня изведе в удобна позиция Гомес и националът на Германия не сгреши - 0:1. Полувремето завърши при този резултат, а втората част започна повече от интересно.

В 49-ата минута Видал получи втория си жълт картон и остави Байер с 10 души на терена. Лошите новини за домакините обаче продължиха и само 2 минути по-късно Хитцлшпергер направи резултата 0:2. Полузащитникът се разписа след хубав удар от около 20 метра.

Байер все пак намери сили да се върне в мача. В 67-ата минута Кислинг се разписа за 1:2, но четвърт час преди края Марио Гомес уби интригата, след като се разписа за втори път в двубоя.

В последните секунди на мача двата отбора си размениха по още едно попадения. Кедира направи резултата 1:4, а крайното 2:4 оформи Харистеас.

Това е втори пореден успех за Щутгарт в Бундеслигата от началото на календарната година.

В друг мач от кръга Айнтрахт (Франкфурт) и Кьолн завършиха наравно 2:2, като и двете попадения за "козлите" реализира бившия нападател на Литек Миливое Новакович.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - ЩУТГАРТ 2:4
0:1 Гомес (3')
0:2 Хитцлшпергер (51')
1:2 Кислинг (67')
1:3 Гомес (75')
1:4 Кедира (90')
2:4 Харистеас (90')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН): Адлер, Кастро, Синкивич, Фридрих, Кадлец, Ролфес, Ренато Аугусто, Видал, Барнета, Хелмес, Кислинг
ЩУТГАРТ: Леман, Осорио, Тасчи, Делпиер, Маня, Кедира, Хитцлщпергер, Ланих, Симак, Гомес, Марика