Лидерът в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) стъпи накриво в 19-ия кръг. Вестфалци допуснаха равенство 1:1 у дома срещу предпоследния в класирането Щутгарт.

„Жълто-черните" владееха повече топката и като цяло създадоха по-опасните положения в мача.Те обаче трябваха да чакат едва до 43-ата минута, за да поведат. Марио Гьотце завърши по прекрасен начин бърза атака с по едно докосване.

Веднага след почивката Мариуш Левандовски изпусна 100-процентово положение. Щутгарт тръгна по-масирано в предни позиции в търсене на гола, което отвори повече пространства  в отбраната на „швабите". Домакините обаче не успяха да се възползват от тях и бяха наказани за това. В 84-ата минута Погребняк с мощен шут от границата на пеналта донесе точката на гостите.

След този мач Борусия остава начело с 47 точки, а Щутгарт вече е на 16-а позиция, която дава право на плейоф за оставане в Бундеслигата.