Щутгарт постигна домакинска победа над Вердер (Бремен) в първия мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. Швабите победиха с 4:1, с което запазиха 5-ата си позиция в подреждането. Вердер пък остава под зона Европа.

Мачът започна с превъзходства за домакините. Хайдал и Ибишевич се отличиха с пропуски. В 25-ата минута гостите изненадаха неприятно швабите. Марко Марин подаде майсторски към Маркос Розенгберг, който не сгреши и отри резултата.

12 минути по-късно, Щутгарт отвърна на удара подобаващо. Гентнер изравни с красив гол. Секунди преди края на първото полувреме, домакините поведоха в резултата след гол на Харник.

Втората част на мача швабите продължиха да доминират. В 53-ата минута те вече водеха в резултата с 3:1. Мартин Харник вкара втория си гол в мача. В 89-ата минута Какао оформи крайния резултат в мача, реализирайки за 4:1.

След тази среща, Щутгарт е на 5-ото място, а Вердер на 8-ото.