Щутгарт сложи край на негативната си поредица от четири поредни загуби. В петъчната вечер "мерцедесите" триумфираха у дома срещу Аугсбург с 2:1. Като цяло, срещата имаше далеч по-голямо значение за гостите от Бавария. Поражението им продължава да ги прави активен участник в битката за спасение в германския футболен елит. Момчетата на Маркус Вайнцирел са 13-ти с 33 точки. Щутгарт е на комфортната девета позиция с 42.

Байерн (Мюнхен) може да спре продажбата на хартиени билети

Германският гранд ще предлага пропуски само онлайн

Резултатът беше открит в 11-ата минута от Филип Фюрстер. Футболистът с №20 получи добро подаване от централния нападател Саша Калайджич и от около 10-12 метра не остави шанс на Гикиевич с хубав изстрел.

До паузата Аугсбург имаше всички предпоставки, за да възстанови паритета, но отлични намеси под рамката на "мерцедесите" имаше резервният страж Фабиан Бредлоу.

1:1 все пак стана в 59-ата. Гостите разгърнаха бърза контраатака, при която най-съобразителен се оказа Флориан Нидерлехнер, разписал се с глава малко пред голлинията.

Трите точки за Щутгарт бяха подпечатани четвърт час преди края, когато за "швабите" се разписа звездата им Саша Калайджич. Австриецът се бе вклинил между двама бранители на Аугсбург и с глава превърна в гол чудесно центриране на северномакедонеца Дарко Чурлинов.