Щутгарт направи страхотна услуга на борещия се за четвъртото място, а оттам и за класиране в Шампионската лига тим на Шалке.

Швабите биха Фрайбург с 2:1, като по този начин попречиха на противника си да се изравни или дори да задмине по точки „кралско сините". Гостите от Фрайбург пък едва ли ще си спомнят с добро за Щутгарт, след като записаха втора загуба там в рамките на няколко дни. В средата на седмицата Щутгарт би същия противник и в полуфинал за Купата на Германия.

Гентнер откри за швабите в 33-ата минута след центриране на Харник и удар с глава. Малко след това отново той асистира на Ведад Ибишевич за 2:0, което даде на домакините много комфортна преднина на почивката.

След нея Фрайбург се опита да промени нещо, но силите на гостите стигнаха само за почетно попадение малко преди края.