Отборите на Щутгарт и на Карлсруе ще бъдат с един и същ спонсор в Бундеслигата през следващия сезон, потвърдиха от Германската футболна лига (ГФЛ) и от енергийния концерн "EnBW".

За да се избегне конфликт на интереси, представителят на спонсора няма да заема пост в управата на Карлсруе, а в Щутгарт "EnBW" ще има член на Надзорния съвет.

"Радваме се, че с клубовете и със спонсора намерихме удобно разрешение на проблема", подчерта Кристиан Мюлер, търговски директор на Германската футболна лига.

Според правилниците на ГФЛ не може да има общо управление на два или на повече клуба. Заради еднаквия спонсор, дербитата между Щутгарт и Карлсруе ще бъдат изместени в началото на двата полусезона, за да се избегнат евентуални договорки.

Освен това в тези двубои футболистите от двата отбора трябва да имат различни спонсори на фланелките.