Шампионът на Германия Борусия (Д) се подигра с Кьолн насред Кьолн, побеждавайки с 6:1 на "Рейн-Енерги Щадион" в гостуването си от 27-ия кръг на Бундеслигата.

Всичко за домакините започна чудесно, тъй като още в 13-ата минута Миливое Новакович откри резултата. Но след още толкова игра дортмундци изравниха чрез Пижчек.

В самото начало на втората част пък Кагава направи обрата факт. В 52-ата Кьолн имаха претенции за дузпа, но съдията не беше на това мнение, което видимо вбеси тотално Лукас Подолски. В ответната атака Борусия покачи на 3:1. Блажчиковски и Кагава комбинираха, полякът подаде отдясно към втора греда, където Левандовски отбеляза за 17-и път през този сезон.

В последния четвърт час на двубоя, за пет минути, гостите разбиха "козлите". Гюндоган в 79-ата вкара за 4:1, а веднага след това и Кагава се разписа за втори път. Крайното 6:1 фиксира Перишич в 84-ата.

С успеха шампионът отново дръпна с 5 точки на Байерн и вече има 62 в актива си. Със своите 28 пък Кьолн е 14-и.