Шампионът на Германия Борусия (Д) трябваше да се постарае сериозно, за да достигне до победата с 2:1 при гостуването си на Майнц от 7-ия кръг на Бундеслигата. С гол на Пижчек в 90-ата минута "жълто-черните" измъкнаха трите точки. Домакините бяха повели в 33-ата, но в 64-ата допуснаха Перишич да изравни. А в края на срещата изпуснаха и точката.

В друг мач Шалке постигна победа след оставката на треньора си. Миньорите се наложиха с 4:2 у дома над Фрайбург. Гостите се възползваха чудесно от първата ви възможност, при която Сисе вкара за 1:0. След половин час обаче Фарфан изравни. Натискът на Шалке през второто полувреме доведе до нови три попадения в рамките на около десет минути. В 63-ата Хунтелаар отбеляза за 2:1, а четири по-късно Холтби покачи на 3:1. В 75-ата легендата Раул взриви публиката за 4:1. Йендришек пък направи загубата на Фрайбург по-почетна в края на срещата.

Борусия (М) не спира да изумява през нови сезон и отново се настани временно на върха в класирането. Този път "зебрите" надиграха с 1:0 Нюрнберг. В други срещи днес Аугсбург и Хановер не си отбелязаха, докато Волфсбург постигна трети успех от началото на сезона след 1:0 срещу Кайзерслаутерн. За Лаутерите в групата не попадна българският нападател Илиян Мицански.