Шампионът Щутгарт отпадна на четвъртфиналите на турнира за Купата на Германия, след като загуби с 4:5 след изпълнения на дузпи от втородивизионния Карл Цайс (Йена), след като редовното време завърши 1:1, а след продълженията отново имаше равенство 2:2.

Гостите поведоха с гол на Тобиас Вернер с глава в 32-та минута, но Марио Гомес изравни за шампионите в 81-та. Отново той изведе домакините напред в резултата в 94-та минута преди Роберт Мюлер в последните секунди на двубоя да доведе спора за крайния победител до дузпи.

Торстен Цигнер вкара решителната дузпа за победителите, а Антониа да Силва изпусна за Щутгарт, след като стреля над гредата.

В другата среща днес Борусия Дортмунд се класира за полуфиналите, след като победи с 3:1 втородивизионния Хофенхайм.

Така за пръв път след 1989 година Борусия се класира за полуфиналите на турнира.

С голове на италианския полузащитник Джовани Федерико и бразилеца Тинга Борусия Дортмунд поведе с 2:0 още след 23 минути игра, преди Франсиско Копада да върне един гол от дузпа в 38-та минута.

Хърватинът Младен Петрич с глава вкара третото попадения за домакините малко след почивката.

Това бе първа загуба за годината за тима на Хофенхайм, който е предишния кръг отстрани Ханза Рощок.

Утре са останалите два четвъртфинала между Байерн (Мюнхен) - Мюнхен 1860 и Волфсбург - Хамбургер ШФ.