Херта записа втора поредна победа в Бундеслигата. В мач от 2-ия кръг тимът от Берлин се наложи с 2:0 като гост над Шалке.

"Кралскосините" загубиха и първия си мач през сезона и остават без актив до момента. Старата дама пък е с шест точки.

В 14-ата минута Даниел Калиджури пропусна дузпа за домакините. В следващата атака Херта стигна до гол, оказал се и единствен в срещата. Негов автор стана Ондрей Дуда. Полякът получи отличен пас от Дилросун и откри резултата.

До края на срещата "кралскосините" упражниха сериозен натиск, но така и не съумяха да стигнат поне до изравнителен гол.

Вместо това в добавеното време на срещата Йевхен Коноплянка бе изгонен, а в шестата минута на продължението Дуда с втори гол оформи крайното 0:2.