Неубедителното представяне на Волфсбург продължава. Въпреки че тимът бе поет от треньора, извел го до титлата преди няколко сезона, "вълците" остават под чертата.

Днес Феликс Магат имаше отличен шанс да си отмъсти на Шалке, откъдето бе изхвърлен безпардонно преди няколко седмици. За негова жалост обаче, Волфсбург загуби гостуването си на "Флетинс Арена" с 0:1.

Двубоят бе изключително равностоен, като и двата тима показаха, че не заслужават моментната си позиция в подреждането.

В крайна сметка обаче късметът се усмихна на "кралско сините", които стигнаха до трите точки с гол в 75-ата минита. Еду посрещна един тъч с гърди и намери Фарфан. Перуанецът остави на Хурадо, който с добре насочен удар донесе победата на Шалке.

В друг много интересен мач от 29-ия кръг днес, Хановер надви с 2:0 Майнц и по този начин изпревари Байерн за заветното 3-то място.Долносаксонците имат с точка повече от баварците 5 кръга преди края.

Я Конан откри за 96 от дузпа в самия край на първата част. Единайсетметровият наказателен удар бе свирен за фаул на вратаря Николче Новески, който пък видя червения картон. Серджо Пинто сложи точка на спора в средата на второто полувреме.

В най-резултатния двубой от кръга, Фрайбург удари Хофенхайм с 3:2, въпреки че остана с човек по-малко още в 35-ата минута. Домакините обаче показаха воля и съумяха да обърнат резултатат от 1:2 до 3:2 след почивката.