Шалке постигна измъчена победа с 1:0 над гостуващия Нюрнберг в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Успехът обаче бе от изключителна важност за "миньорите", тъй като благодарение на трите точки те изместиха Байерн от второто място в подреждането. "Кралско сините" вече имат 37 точки, само с 1 по-малко от лидера Леверкузен.

Първата част бе доста слаба, като единственото по-опасно положение бе пред вратата на Шалке. Ударът на Харистеас обаче срещна гредата.

След почивката домакините се активизираха и стигнаха до своето в 48-ата минута. Фарфан получи добър пас от Ракитич, преодоля Пинола и пусна към Курани, който отблизо нямаше как да сбърка - 1:0. До края не се случи нищо по-интересно и срещата завърши при този резултат.