Битката за място в Шампионската лига през следващия сезон в Германия ще бъде жестока в последния кръг. Към момента е ясно, че шампион е Байерн (Мюнхен), а второто място остава за Шалке. Четири тима - Борусия (Дортмунд), Хофенхайм, Байер (Леверкузен) и РБ (Лайпциг) ще определят останалите два участника.

В днешните срещи Шалке надви с 2:1 като гост Аугсбург и си гарантира сребърните медали. Тимо Кеерер даде преднина на "кралскосините" в 23-ата минута. Четири по-късно Филип Макс изравни. В 34-ата минута Алфред Финбогасон си вкара автогол, като по този начин гарантира победата на тима от Гелзенкирхен.

Борусия (Дортмунд) допусна изненадваща загуба с 1:2 у дома от Майнц 05 и усложни ситуацията си. Боте Баку и Йошинори Муто се разписаха за гостите в началото на мача, а Максимилиан Филип върна един гол в 16-ата минута. До края на срещата "жълто-черните" опитаха всичко, но не успяха да стигнат поне до изравнителен гол.

РБ (Лайпциг) разби с 4:1 Волфбург като домакин. С два гола се отличи Адемола Луукман, а по един добавиха Тимо Вернер и Жан-Кевин Огюстен. За "вълците" се разписа Даниел Дидави.

Байер (Леверкузен) стигна до нулево равенство при гостуването си на Вердер (Бремен).

Така Шалке заема второто място с 60 точки. Дортмунд е трети с 55, а четвърото място към момента е заемано от Хофенхайм с 52 точки. Толкова има и петият - Байер (Леверкузен), докато РБ (Лайпциг) е с 50.

Хамбургер отстъпи с 0:3 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) и остава предпоследен с 28 точки. Тимът ще се надява на грешка на Волфсбург в последния кръг и победа над Борусия (М) у дома, за да може да се надява на спасение през бараж.