Един от претендентите за титлата в Германия - Шалке 04, допусна конфузно поражение с 1:2 у дома от слабака Хановер. Суперзвездата Раул започна като титуляр за "кралско сините", но не успя да помогне с почти нищо на новия си отбор.

Гостите от Хановер поведоха след половин час игра, а голът дойде сякаш от нищото. Рауш използва хубав пас от Абделауи и изскочил сам срещу Нойер, не пропусна да се разпише.

Малко след началото на втората час Абделауи удвои преднината на долносаксонците. Норвежецът получи пас от Шмидебах, а голяма вина за гола носи и Жоел Матип, който действа много зле.

След това попадение, натискът на Шалке се засили, но домакините стигнаха само до един гол в 83-ата минута. Джоунс се разписа с глава след центриране на Ракитич.

В друг мач от кръга, Хамбургер победи Айнтрахт с 3:1 като гост, благодарение на голове в последните десетина минути, дело на Ван Нистелрой и Гереро.

Фрайбург също записа победа като гост на Нюрнберг с 2:1.