Шалке запази шансове за първото място в Бундеслигата, след като разгроми Волфсбург с 4:0. Така „кралско сините" събраха 44 точки, с 5 по-малко от лидера Дортмунд и само 1 от третия Байерн.

„Миньорите" откриха още в 10-ата минута. Фарфан центрира от корнер, Матип продължи с глава към втората греда, където дебнеше Раул  и ветеранът отклони топката в мрежата.

Малко по-късно Хунтелаар удвои резултата, след атака като по учебник и извеждащ пас на Фухс.

В 35-ата мин Фелипе спря с ръка в пеналта удар на Фарфан и реферът посочи бялата точка. Хунтелаар изпълни дузпата, но Диего Беналио спаси удара му.

Веднага след почивката Матип направи резултата класически, като попадението бе подобно на това на Раул. Хунтелаар оформи крайното 4:0 в 72-ата мин. Холандецът засече с глава подаване на Фухс.