Отборът на Шалке 04 срази тима на Борусия (Дортмунд) с 3:1 в мач от 16-ия кръг в Бундеслигата и се изравни по точки с лидера Вердер.

Кралско сините от Гелзенкирхен решиха изхода на двубоя още до 25-ата минута, когато вече водеха с 2:0. Резултатът бе открит от Кристиан Пандер в 14-та минута след изпълнение на свободен удар от 38 метра. В 25-ата минута Кевин Курани покачи на 2:0, отбелязвайки шестия си гол от началото на сезона.

Две минути след почивката новото попълнение Петер Льовенкрандс също се разписа след подаване на Курани - 3:0. Малко преди края на срещата в 82-ата минута жълто-черните успяха само да намалят чрез Александър Фрай.

В другата среща Волфсбург без българина Мариян Христов загуби от новака Алемания Аахен с 1:2. Въпреки, че играха с човек по-малко повече от час, защото в 28-ата минута Факундо Кирога получи втори жълт - респективно червен картон "вълците" поведоха в резултата с гол на Александър Мадлунг в 50-ата минута.

Само за шест минути обаче - между 72-ата и 78-ата, гостите направиха пълен обрат. Първо подвизавалият се по терените на България с екипа на Литекс румънец Лауренциу Регекампф изравни, а след това празнуващия в този ден своята 23-та годишнина Нико Херцих донесе трите точки за тима от Аахен.