Драмата в първенството на Германия е пълна. Два кръга преди края на сезона два отбора имат по равен брой точки на върха - Байерн Мюнхен и Шалке.

Днес баварската машина направи грешна крачка, след като завърши наравно 1:1 при визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах). В същото време пък Шалке победи трудно като гост Херта с 1:0.

Всичко по интересно в Мьонхенгладбах се случи след почивката. Гостите от Байерн първи вкараха топката в мрежата, но попадението на Швайнщайгер в 48-ата минута бе правилно отменено заради засада. Точно след час игра Борусия откри резултата.

При една скоростна атака Ройс получи топката на изгодна позиция и с мощен удар с десния крак матира Бут - 1:0. Очаквано момчетата на Луис Ван Гаал наложиха натиск, недоволни от резултата, и стигнаха до своето в 73-ата минута.

Филип Лам намери по страхотен начин Мирослав Клозе, който в характерен за него стил с глава възстанови статуквото. В заключителните секунди Ариен Робен отправи опасен удар, но топката мина покрай вратата на Борусия.

В същото време в Берлин, Шалке излъга с 1:0 Херта. Единственият гол вкара капитанът на "миньорите" Хайко Вестерман в 87-ата минута. Българският национал Валери Домовчийски се появи на терена в 84-ата минута, заменяйки Рамос.

Столичани обаче едва ли ще запазаят мястото си в елита, след като остават твърдо на последното 18-о място.  Освен това Херта продължава да няма победа у дома от началото на сезона!