Шалке 04 остана само на крачка от загубата при домакинството си на скромната единайсеторка на Фрайбург. Съставът спечели само точка на своя стадион "Фелтинс Арена", в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Срещата завърши при резултат 1:1, като Флориан Нийдерлехнер изведе гостите от Фрайбург напред в 64-ата минута, но 10 минути по-късно Йевген Коноплянка изравни и спаси "кралскосините" от Гелзенкирхен.

Въпреки това Шалке вече в три поредни срещи в първенството няма победа и заема 11-о място в класирането с 18 точки. Фрайбург е 10-и с 20 точки.

В 64-ата минута на мача Нийдерлехнер получи извеждащ пас от Яник Хаберер, измъкна се от отбраната на Шалке, финтира и стража Ралф Феерман и изпрати топката в опразнената врата.

В 74-ата минута Коноплянка с глава насочи топката във вратата на Фрайбург след центриране отляво и домакините избегнаха поражението, но пък така и не успяха в заключителните минути да постигнат пълен обрат в резултата.