Кьолн се наложи с 3:1 като гост на Херта (Берлин) в мач от 18-ия кръг на германската Бундеслига. Попаденията за "козлите" реализираха Антъни Модест, Ондрей Дуда и Ян Тилман. За домакините точен бе Владимир Дарида.

"Козлите" стигнаха до гол в 30-ата минута, когато Марк Ут центрира отлично в пеналта на домакините, където Антъни Модест с глава матира Александър Швольов.

Снимка 559578

Само 2 минути по-късно Кьолн вкараха второ попадение. След лошо избита топка Ондрей Дуда стреля от границата на наказателното поле и не остави никакви шансове на стража на столичани.

Борусия (Дортмунд) победи Айнтрахт (Франкфурт) с 3:2 в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) с феноменален обрат в Бундеслигата

Гол на Махмуд Дауд в 89-а минута донесе ценния успех за "жълто-черните"

Херта успя да върне един гол в началото на второто полувреме. В 57-ата минута Владимир Дарида стреля от далечно разстояние, като прати топката в горния десен ъгъл на вратата на гостите.

Във втората минута на даденото от съдията продължение на среща Кьолн стигна до трети гол. Негов автор стана Ян Тилман, който останал очи в очи с вратаря не сгреши и оформи крайното 3:1 за гостите.

След успеха си Кьолн се изкачи на шесто място във временното класиране с 28 точки. Петият Байер Леверкузен е с 28. Херта от своя страна са 12-ти с 21.