Байерн Мюнхен и Хофенхайм завършиха наравно 3:3 в пореден мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. Както се очакваше, треньорът на баварците Хосеп Гуардиола даде шанс за изява в стартовия състав на голяма част от резервните си състезатели, които обаче не успяха да продължат 100% актив от победи на „Алианц Арена".

Модесте откри резултата в 23-ата минута, но само в рамките на няколко минутки Байерн стигна до пълен обрат благодарение на головете на Пизаро (2) и Шакири. В 44-ата минута Салихович върна надеждите на гостите, а крайното 3:3 оформи Фирмано четвърт час преди края.

Предвид вече спечелената шампионска титла в Германия и предстоящия сблъсък с Манчестър Юнайтед в Шампионската лига, Гуардиола остави на пейката днес Алаба, Лаам, Манджукич, Мюлер, Ноер и Робен.

Равенството 3:3 днес означава и още нещо - за първи път през сезона Байерн загуби точки у дома в мач от Бундеслигата.