Борусия (Дортмунд) завърши сезона в германското футболно първенство по начин, който едва ли се е понравил на феновете на тима.

След като преди седмица отборът бе надигран от Айнтрахт, като гост, сега се издъни на собствен терен.

"Жълтите" не успяха да победят състава на Кьолн.

Дортмундци записаха реми - 2:2 и не успяха да надиграят опонента си през сезона, след като в предишния мач между двата тима инкасираха поражение с 1:2.

И тогава, и сега, сред голмайсторите за "козлите" бе Модесте.

Кастро даде преднина на домакините още в 11-ата минута, като атмосферата на стадиона стана още по-позитивна, а феновете на Борусия - дваж по-гласовити.

Само 16 минути по-късно обаче именно Модесте накара трибуните да замлъкнат с попадението си за 1:1.

Две минути преди почивката драмата за домакините бе пълна, след като бившият състезател на дортмундци Милош Йожич покачи на 2:1 за Кьолн.

Крайното 2:2 оформи Ройс, разписал се 15 минути преди последния съдийски сигнал.

Така Борусия финишира под номер 2 в Германия, а Кьолн остава 9-и.

Байер (Леверкузен) е бронзов медалист в Бундеслигата, а Борусия (М) ще играе в квалификациите за Шампионската лига.

Шалке се класира директно за Лига Европа, а през драмата на предварителните кръгове в надпреварата ще трябва да премине съставът на Майнц.

Херта и Волфсбург остават извън местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири, а Щутгарт и Хановер изпадат от елита на страната.