Последният есенен кръг в Бундеслигата определено изненада сериозно всички, които следят с интерес въпросния шампионат. Два от намиращите се в сериозна криза отбори - Хамбургер и Волфсбург успяха да завършат календарната година с победи.

Освирквания за Дортмунд, хората на Тухел се изложиха (ВИДЕО)

Борусия се отдалечи от лидерите след реми с Аугсбург

Започваме със случилото се на "Фолкспаркщадион", където Хамбургер се наложи с 2:1 над поелия отново към долната част на таблицата - Шалке 04. Всичко в този завързан двубой се случи през второто полувреме. Николай Мюлер откри за "червените шорти" след точно час футбол. В 76-ата минута капитанът Йоан Джуру изпусна дузпа, която бе отразена по фантастичен начин от съперниковия страж Ферман.

Снимка 269222

Това обаче не попречи на домакините да стигнат и до втори гол шест минути по-късно, когато Боби Шоу Ууд реализира след асистенция на Мюлер. До края Шалке имаше сили да стигне само до почетно попадение на Авдийай. Така "кралскосините" ще посрещнат 2017-а като 11-ти в таблицата, докато Хамбург е на 16-та позиция.

Волфсбург се възползва максимално от кризата с контузени футболисти в Борусия (Мьонхенгладбах), побеждавайки като гост "жребчетата" с 1:2. Калиджиури даде ранен аванс на "вълците" с гол в 3-ата минута, но след почивката Азар изравни. Важните три точки бяха подсигурени от Марио Гомес, който се разписа в 57-ата минута след асистенция на почти сигурно напускащия през зимата Дракслер. Двата тима са съседи в класирането - на 13-то и 14-то място, с равен точков актив от по 16 пункта.

Снимка 269219

Най-лесно тази вечер сякаш бе на Айнтрахт (Франкфурт), който разби с 3:0 регионалния си конкурент от Майнц 05. Два гола за успеха мушна Хргота, а един добави Баркок. Така "орлите" се наредиха на веднага след убедителните лидери - Байерн (Мюнхен) и РБ (Лайпциг), които утре ще премерят сили в директен двубой.