Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна категоричен успех в голямото дерби на Бундеслигата. Селекцията на Пеп Гуардиола триумфира над Волфсбург с 5:1, а в абсолютен герой се превърна полският нападател Роберт Левандовски. Таранът реализира извънземните 5 гола за само 9 минути, с които не само обърна, но и завря в миша дупка прехвалените „вълци" на Дитер Хекинг.

Головете на тарана паднаха между 51-60 минути, а до края той можеше да се разпише и за шести път, но този път на мястото си бе Диего Беналио.

Така полякът се превърна във втория футболист, който бележи 5 попадения в един мач от Бундеслигата. Безспорен рекордьор е Дитер Мюлер със своите шест.

По този начин Байерн продължи безгрешното си представяне в шампионата. Мюнхенци дори временно са едноличен водач в Бундеслигата, изпреварвайки своя голям конкурент- Борусия (Дортмунд). Вестфалци обаче са с мач по-малко,тъй като утре играя с коварната селекция на Хофенхайм.

Интригата в това дерби се задълбочи в 26-ата минута, когато гостите от Волфсбург наглед изненадващо поведоха в резултата. Давид Калиджури се възползва от отлично подаване на в дълбочина на Дракслер и след перфектно първо докосване, заби неспасяемо топката в мрежата на Мануел Нойер.

Баварците можеха достойно да отговорят на удара, когато огромен пропуск направи Дъглас Коща. Бразилецът обаче бе спрян от перфектната намеса на Диего Беналио, който успя да избие в ъглов удар.

Брилянтът на тази първа част се превърна един далечен шут на Джошуа Жюлавужи. Французинът отправи зверска тупалка от над 50 метра, която разтърси лявата странична греда на Мануел Нойер.

Колкото и странно да звучи, двубоят бе решен на почивката, когато Пеп Гуардиола направи най-добрия си ход. Каталунският специалист замени неубедителния Тиаго и на негово място се появи Роберт Левандовски.

Пет минути по-късно, полският голмайстор даде началото на една феноменална вихрушка от попадения. В рамките на 9 минути, бившият нападател на Борусия (Дортмунд) изуми с цели пет гола, които нямат аналог в историята на футболната игра.

Всичко започна в 51-ата, когато Роби успя майсторски да изравни резултата. Томас Мюлер навлезе мощно в наказателното поле на съперника, ала в последния момент, на отчаян шпагат му се хвърли Данте. Бившият баварец обаче имаше малшанса да сътвори отлично подаване към непокрития Левандовски, който от близка дистанция вкара за 1:1.

60-секунди по-късно, емблематичният номер „9" на Байерн направи обрата пълен. Полякът отправи плътен шут от границата на наказателното поле, който се заби неспасяемо в долния десен ъгъл на Беналио.

Лудостта на „Алианц Арена" продължи в 55-ата минута, когато хеттрикът на Левандовски вече бе факт. Таранът бе оставен непокрит в наказателното поле, но първият му изстрел срещна гредата. При добавката, Диего Беналиo съумя да спаси, но от третия си опит Роби вече сполучи и така сякаш уби интригата в днешното дерби.

„Вълците" съвсем виеха на умряло в 57-ата минута, когато въпросният футболист ги разплака за четвърти пореден път. Полякът отново бе забравен в съперниковото поле и след чудесна асистенция на Коща,  с мощен шут покачи до 4:1.

Историческия пети гол падна след точно час игра. Той сякаш олицетвори всичко в тази среща. С велика странична ножица, Левандовски за кой ли път изуми Пеп Гуардиола, който с недоумение гледаше и се възхищаваше на своя нападател. Брилянтно попадение, което сложи край и на всичко съществено в това голямо дерби на Бундеслигата.

До края на срещата, Роберт имаше възможността да наниже и безпрецедентен шести гол, ала този път Беналио бе на мястото си.

БАЙЕРН (МЮНХЕН)-ВОЛФСБУРГ 5:1

0:1 Калиджюри (26'), 1:1 Левандовски (51'), 2:1 Левандовски (52'), 3:1 Левандовски (55'), 4:1 Левандовски (57'), 5:1 Левандовски (60')

СТАДИОН: „Алианц Арена"

СЪДИЯ: Тобиас Щилер

БАЙЕРН: Нойер, Лам, Боатенг, Алаба, Алонсо, Видал, Коща, Алкантара, Гьотце, Бернат, Мюлер (резерви: Улрайх, Мартинес, Левандовски, Рафиня, Роде, Коман, Кимих)

ВОЛФСБУРГ: Беналио, Налдо, Треш, Данте, Родригес, Густаво, Калиджюри, Жюлавужи, Дракслер, Крузе, Дост (резерви: Грюн, Арнолд, Бендтнер, Шефер, Клозе, Юнг)