Отборът на Нюрнберг се класира за финала на турнира за Купата на Германия след разгромна победа с 4:0 над Айнтрахт (Франкфурт).

На полуфинала домакините от Нюрнберг не оставиха съмнение в превъзходството си и за първи път от 1982 година тимът на наставника Ханс Майер ще се бори за купата.

Преди 25 години Нюрнберг не успя да триумфира, тъй като на финала бе победен от  Байерн (Мюнхен) с 4:2.

Резултатът в срещата бе открит от Енгелхардт, който се разписа още в 3-та минута. След  25 минути игра Саенко удвои, а 10 минути след почивката Галасек се разписа за 3:0. В самия край Пагенбург оформи разгрома за домакините от Франкфурт.

На финала Нюрнберг среща победителя от двубоя между Волфсбург и Щутгарт. Вторият полуфинален мач е утре от 21.30 часа, а финалът е на 26 май в Берлин.