Тимът на Нюрнберг спечели купата на Германия, след като на финала футболистите на тима надделяха след продължения над Щутгарт с 3:2.

В редовното време двата тима не успяха да се победят и така се стигна до продълженията.

През първата част символичните домакини от Щутгарт поведоха с гол на Какау в 20-ата минута на срещата. Нюрнберг се добра до равенството в 27-ата минута като Марек Минтал вкара попадението във вратата на новия шампион на Германия.

Важен момент в срещата се оказа изгонването на Какау в 31-ата минута на срещата. Голмайсторът получи директен червен картон и остави съотборниците си в намален състав.

През втората част Енгелхард изведе Нюрнберг напред в резултата само две минути след подновяването на играта, а гол на Пардо от дузпа в 80-ата минута отсъдена за нарушение на вратаря в наказателното поле възстанови равенството.

Стигна се до продълженията, където физическата издръжливост на Нюрнберг доведе до победен гол - дело на Кристиансен в 109-ата минута на двубоя.

Така Щутгарт не успя да стигне до дубъл в Германия.