Отборът на Нюрнберг излезе на шесто място в първа Бундеслига след победа с 3:0 над Франкфурт в първия мач от кръга. Попаденията за победителите реализираха Шайбер, Мак и Коен.

Срещата започна страхотно за домакините, които още от първите минути се настаниха в половината на гостите от Франкфурт. Въпреки териториалния превес обаче, футболистите на Нюрнберг трудно стигаха до 100 процентови голови положения. Такова се получи в 22-ата минута, когато Мехмед Екичи остана непокрит в наказателното поле и стреля, но над напречната греда.

След почивката гостите надигнаха глава и на свой ред организираха някои добри атаки към вратата на Шафер.

В 67-ата минута обаче резултатът откриха домакините от Нюрнберг, а точен бе Шайбер. До края на редовното време домакините задържаха повече топката и логично стигнаха до победата. В последната минута Роберт Мак реализира нов гол за 2:0, а в добавеното време Коен оформи класическата победа.