Щутгарт направи сериозна крачка към спасението в елита на Германия след победа с 4:1 като гост срещу Майнц 05 в мач от 33-ия кръг в шампионата на Германия.

Маркус Ингвартсен откри резултата в полза на домакините в 23-ата минута, но Ватару Ендо изравни четири минути преди почивката.

Серху Гираси изведе Щутгарт напред в 64-ата минута, а Крис Фухрих и Тангу Кулибали се разписаха в заключителните минути на двубоя за крайното 4:1.

Щутгарт държи съдбата си в свои ръце в последния кръг от сезона, когато приема Хофенхайм през следващата седмица. Отборът от Южна Германия е на 15-то място с 32 точки.

Майнц 05 е в средата на таблицата и има 45 пункта.

По-късно днес Борусия Дортмунд гостува на Аугсбург и при евентуален успех ще се изкачи на лидерската позиция.