Майнц 05 записа първа победа за сезона в Бундеслигата. "Червено-белите" надделяха с 2:0 над фаворита РБ Лайпциг при домакинството си от десетия кръг на немския шампионат

Гостите бяха по-добрият тим преди почивката, но не реализираха своите положения. През втората част отново те имаха превес в играта, но футболистите на Майнц заиграха по-смело в атака и така стигнаха до два гола в заключителните минути на двубоя. В 76-ата Жае-Сун Лий плонжира и с глава засече центриране на Карим Онисиво, с което откри резултата. Другото попадение дойде само четири минути по-късно, когато Леандро Барейро се разписа, а голът беше зачетен дори след намесата на ВАР.

След тази победа Майнц изпревари Кьолн и вече заема предпоследното 17-о място в класирането с актив от 6 точки, с една повече от "козлите" с 5. В същото време "червените бикове" остават пети с 20 точки.

Майнц прекрати договора на свой футболист заради коментари в подкрепа за Палестина