Отборът на Майнц 05 победи госта си Байер (Леверкузен), в срещата между двата тима от 23-ия кръг на германското футболно първенство.

Домакините се наложиха с категоричното 3:1, което за част от специалистите в Германия по-скоро бе малко очаквано, предвид добре сработения колектив на гостите.

Попаденията за победителите реализираха Кордоба и Мали, като последният се разписа на два пъти.

Двубоят премина под диктовката на състезателите на Майнц, които опитваха всевъзможни начини за преодоляване на стража на съперника.

Само до 32-ата минута те вече водеха убедително в резултата с 2:0, като изглежда търсеха бързо развитие на сблъсъка.

Най-добрият на терена днес - Мали даде предимство на домакините след само 14 минути игра, а след около половин час Кордоба покачи на 2:0.

В Леверкузен бяха извършени известни корекции преди и след почивката, но на първо време те не допринесоха за промяна в резултата в полза на тима.

Напротив - в 59-ата минута, след точно изпълнение на единайсетметров наказателен удар, Мали вкара второто си попадение в срещата и трето за своя отбор, покачвайки на 3:0.

Крайното 3:1 оформи Ернандес, разписал се в 65-ата минута.

Във временното класиране Майнц вече разполага с 36 точки - една повече от Леверкузен - които гарантират на състава 5-ата позиция.