Отборът на Майнц даде нова заявка за участие в Шампионската лига през следващия сезон. В мач от поредния кръг на Бундеслигата Майнц победи като гост Хамбургер с 4:2 и се доближи само на 4 точки от третото място.

Първи напред в резултата излязоха домакините. В 18-ата минута Янсен се възползва от грешка в защитата на Майнц и опъна мрежата зад Мюлер.

Гостите трябваше да чакат до 56-ата минута, за да изравнят резултата. Тогава Шурле се разписа след асистенция на Фаити. Само 3 минути по-късно обаче Младен Петрич отново изведе Хамбургер напред в резултата. В 61-ата минута равенството отново се върна на светлинното табло, след като Качар си вкара автогол. Шурле даде преднината на гостите в 82-ата минута, а Хелер оформи крайното 4:2 в 88-ата.