Майнц 05 изненада сериозно Байерн (М) и футболната общественост в Германия. Скромният отбор нанесе втора поредна загуба на класния си противник, побеждавайки го у дома с 3:2.

Интересното е, че гостите от Мюнхен бяха догонващи по време на цялата среща. Още в 11-ата минута Андреас Иваншитц откри резултата, който остана непроменен до почивката.

Само десет минути след началото на второто полувреме Байерн се върна в мача след попадение на Даниел ван Буйтен. След още толкова обаче домакините отново изпаднаха е екстаз при гола на Калигури в 65-ата.

Четвърт час преди края ситуацията стана страшна, тъй като Бунгерт покачи на 3:1, а не се виждаше как гостите могат да се справят и с липсата на късмет. В 79-ата Ван Буйтен върна за втори път попадение и накара домакините да потреперят.

В крайна сметка те успяха да устоят на натиска и да се поздравят с едва четвъртата си победа от началото на сезона, с която се изкачиха до 13-а позиция с 15 точки. Загубата на Байерн пък позволи Борусия (Д) да оглави класирането след 14-ия кръг - с равен брой точки с Борусия (М) - по 29 т. Баварците са вече трети с 28 т.