Борусия (Дортмунд) победи с 3:2 като гост Щутгарт, въпреки че губеше с 0:2 в резултата. И трите гола за „жълто-черните" отбеляза Марко Ройс. Германският национал бе точен веднъж преди почивката и два пъти през второто полувреме.

За „швабите" се разписаха капитанът Кристиан Гентнер (9') и Мартин Харник (19'). Георг Нийдермайер от Щутгарт получи червен картон в 68-ата минута. Двубоят бе от 28-ия кръг на германската Първа Бундеслига.

В друга среща от кръга Майнц разгроми Аугсбург с 3:0. Българският национал Тодор Неделев не попадна в групата на своя отбор. С победата Майнц сложи край на серията от две последователни поражение в първенството.

Важна победа по пътя към Европа записа и Волфсбург. „Вълците" надвиха с 2:1 Айнтрахт Франкфурт.