Лидерът в Бундеслигата Майнц 05 ще може да се съсредоточи в спечелването на шампионската титла. "Червените" загубиха с 1:2 визитата си на втородивизионния Алемания (Аахен). Домакините поведоха с 2:0 чрез Ауер в 26-ата и Хьогер след час игра. Силите на Майнц стигнаха обаче само за почетно попадение. Точен за гостите бе Шалаи в 68-ата.

С човек по-малко повече от едно полувреме Хофенхайм се класира за 1/8-фналите пред собствена публика след 1:0 над Инголщад. Единствения гол в срещата реализира Демба Ба. Иначе за удар без топка Ведад Ибичевич видя червения картон пет минути преди почивката.

В друг мач от тази фаза на надпреварата Дуисбург отстрани като гост Халешер с класически успех 3:0. Осминафиналите са на 21 и 22 декември.