Байер Леверкузен запази интригата за титлата в Германия. След като вчера лидерът Дортмунд допусна грешна стъпка, днес „аспирините" победиха Санкт Паули с 2:1 у дома и скъсиха преднината им на 5 точки. До края на първенството има само още 5 кръга.

Леверкузен започна силно на своя „БайАрена" и веднага натика гостите в собствената им половина. Въпреки превъзходството си обаче, домакините стигнаха само до едно по-добро положение, пропиляно от Видал. Отбраната на Паули пък се справяше геройски, но в предни позиции хамбургци бяха беззъби.

Съвсем против логиката, гостите поведоха чрез Такий в 58-ата минута. Играчите на Леверкузен реагираха като ужилени и в 66-ата Дердийок и Кислинг комбинираха, за да може последният да изравни.

Четвърт час преди края Бендер се възползва от пас на Сидни Сам и донесе успеха на Байер. Поражението остави Санкт Паули в зоната на изпадащите.