Леверкузен поднесе изненадата в 5-ия кръг на немската Бундеслига. "Аспирините" надиграха шампиона Волфсбург с 3:2 на негов терен.

Домакините останаха с човек по-малко още в 32-ата минута, след като вратарят Диего Беналио фаулира нападател на Байер и реферът не се поколеба да го изгони. Злините за шампионите обаче не свършиха дотук. Малко по-късно Симон Ролфес изведе гостите напред.

7 минути след почивката Леверкузен удвои преднината си. Бардзали спъна Дердийок в наказателното поле и "аспирините" получиха правото на дузпа, която Ролфес реализира.

В 53-ата мин. обаче Дердийок тръгна да отмъщава на Бардзали и си изпроси втори жълт картон. Това обаче не смути гостите, които стигнаха и до трети гол. Щефан Кислинг направи двойно с Ренато Аугусто,извело първия в добра позиция, от която нападателят не пропусна.

Домакините намалиха 15 мин. преди края, благодарение на отлично изпълнен фаул от страна на Мисимович, който не остави шанс на Рене Адлер - 1:3. В 80-ата Джеко спечели дузпа за "вълците", превърната в гол от Графите. До края Волфсбург можеха да стигнат до изравняване, но нямаха и късмет.

Валери Домовчийски влезе като резерва за Херта при загубата на берлинчани с 1:2 от Майнц. Домо се появи на терена в 74-ата минута на мястото на Лукаш Пишчек при резултат 0:1. За нещастие на българина, след неговата поява домакините стигнаха до обрат и спечелиха с 2:1.

В друг мач от кръга Нюрнберг победи Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:0.