Леверкузен оглави класирането в немската Бундеслига след категоричен успех с 4:1 като гост над новака Аугсбург.

Така след 5 мача Байер има 10 точки. Останалите срещи от кръга обаче са утре и в неделя и лидерството на „аспирините" може да се окаже много краткотрайно.

Двубоят започна отлично за Аугсбург, които поведоха още в 5-ата минута чрез Хосогаи. Този гол обаче сякаш само амбицира Леверкузен, който след това помете своя съперник. Само 60 секунди по-късно Сидни Сам изравни, а в 22-ата мин Щефан Кислинг даде преднина на гостите.

Леверкузен не свали оборотите и след почивката и стигна до още два гола. Сам видя името си на таблото за втори път в 71-ата мин, преди Ерен Дердийок да оформи крайното 1:4 10 минути преди края.