Байер (Леверкузен) победи като гост Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1 и излезе на трето място във временното класиране в германската Бундеслига. Страхотен мач за гостите изигра Щефан Кислинг, който се отчете с два гола и асистенция. Благодарение на победата тимът от Леверкузен събра 31 точки и измести от третото място Херта.

Мачът започна отлично за Байер, които след първото полувреме имаха преднина от два гола. В 25-ата минута Кислинг отри резултата след хубав удар с десния крак. Отново той бе точен в 37-ата минута, след като се възползва от пас на Кадлец.

Гостите решиха всичко в мача в 54-ата минута, когато голмайсторът на тима Патрик Хелмес направи резултата 0:3, а с асистенция се отчете Кислинг.

До края на мача гостите видимо намалиха оборотите, което позволи на Борусия да отбележи почетен гол, дело на 18-годишния Янчке. Младият футболист се разписа с глава, след като засече центриране на Марин.

Стартови състави на Борусия (Мьонхенглабха) и Байер (Левекузен):

БОРУСИЯ: Хеймерот, Левелс, Гоури, Даемс, Дорда, Янчке, Алберман, Паауве, Марин, Колаути, Фриенд

БАЙЕР: Адлер, Кастро, Фридрих, Енрике, Кадлец, Ролфес, Барнета, Ренато, Дум, Хелмес, Кислинг.

Стадион: Борусия Парк, 46 000