Изключителната форма, в която се намира топреализаторът на хита в Бундеслигата Волфсбург - Бас Дост отново бе от ключово, определящо значение за "вълците", при домакинството на столичния Херта.

"Зелените" се добраха до успеха с 2:1, след два гола именно на безупречния през сезона свой хитов таран.

Волфсбург е без поражение в Германия вече точно 3 месеца, като за последно бе победен от Шалке с 3:2, като гост, на 22.11 миналата година.

Нещо повече - преди този си неуспех "вълците" бяха загубили за последно именно от Херта, още два месеца по-рано - на 24-ти септември 2014-а, а в този времеви промеждутък бяха записали цели 10 победи на всички фронтове срещу името си - постижение, с което много малък процент европейски отбори могат да се похвалят.

Дост откри резултата днес след само 10 минути игра, с поредното си чудесно отиграване през сезона.

Волфсбург обаче допусна малко очаквано изравняване, като в 31-ата минута Шибер върна Херта в мача.

Натискът на домакините бе умопомрачителен, а ситуациите пред стража на столичани се редуваха една след друга.

Всичко това даде очакван резултат 15 минути преди края, като отново Дост бе в центъра на вниманието, връчвайки всичките три точки на състава си с гол за крайното 2:1.

Холандецът дори можеше да оформи и хеттрика си в минутите до края, но шансът не бе на негова страна.

Волфсбург продължава с перфектното си представяне през сезона, но е на втора позиция, с актив от вече 47 точки - 8 по-малко от лидера Байерн, продължаващ с разгромните си победи в шампионата и през тази календарна година.