Съставът на РБ Лайпциг победи Шалке 04 с 3:1 в мач от 18-ия кръг на Първа бундеслига. Успехът нареди богаташите на второ място зад Байерн (Мюнхен).

Началото бе за гостите от Шалке, а още във 2-ата минута Харит опита да се разпище след опасен изстрел, но ударът му беше спасен. Противно на очакванията пък Лайпциг така и не успяваше да затрудни защитата на гостите в първия половин час.

В 41-та минута обаче именно те откриха резултата след точен завършващ удар на Наби Кейта. "Биковете" можеха да поведат и минути преди това, но изпуснаха дузпа чрез Огустен.

След почивката Шалке реагира светкавично и Налдо успя да изравни в 55-ата минута. Между 69-та и 71-та минута обаче гостите бяха посечени с два бързи гола, дело Тимо Вернер и Брума, и по този начин решиха изхода на мача в своя полза.

Лайпциг е на второ място в шампионата, с актив от 31 точки, с една повече от днешния си съперник.

РБ Лайпциг - Шалке 3:1