Отборът на Кьолн надигна глава и започна отново да мачка. Преди седмица "козлите" паднаха много тежко от актуалния шампион на Германия Борусия (Дортмунд). Днес обаче Кьолн се развихри и буквално прегази Аугсбург с 3:0.

В абсолютен герой за кой ли път се превърна немският национал Лукаш Подослки. Принц Полди, както наричат всички фенове на "козлите" идола си, вкара два гола през първата част. Славомир Пешко добави третия гол.

Кьолн игра много концентрирано и силно още от първата минута на двубоя. След няколко пропуска в началото, "козлите" поведоха с 1:0 в 19-ата минута. Тогава Лукаш Подолски нахлу мощно в наказателното поле и с топовен удар разстреля Симон Йенч.

След само 4 минути се стигна до дузпа за домакините. Отново Полди застана зад топката и удвои преднината на своя тим. Този резултат се запази до почивката.

Аугсбург тръгна значително по-смело в атака през второто полувреме. Отново Кьолн обаче нанесе удар. При едно разбъркване топката се озова в краката на Славомир Пешко, който вкара за 3:0 в 56-ата минута.

Двадесет минути по-късно положението на гостите стана още по-трагично, след като с червен картон бе изгонен Торстен Йорл за груб фаул. Така силите им не стигнаха дори за почетно попадение.