Кьолн записа едва втора победа от началото на сезона в Бундеслигата. В среща от 18-ия кръг на първенството "козлите" стигнаха до драматичен успех с 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах). Фредерик Сьоренсен откри резултата на "Райн Енерги" в 34-ата минута. В 69-ата Рафаел възстанови равенството, а в шестата минута на добавеното време Симон Тероде донесе трите точки на домакините.

Датският защитник Фредерик Сьоренсен се измъкна от защитник на гостите и промуши топката в мрежата за 1:0 в 34-ата минута. Бранителят оползотвори изсипата топката в наказателното поле от Милош Йоич.

Снимка 333992

В 69-ата минута Гладбах изравни. Патрик Херман бе изведен очи в очи с Тимо Хорн, но стражът на "козлите" отрази удара му. Топката попадна в Рафаел, който стреля без да се бави, но топката срещна тялото на играч на домакините. Кълбото се върна в бразилеца, който финтира бранител и със силен удар, който рикошира в горната греда направи резултата 1:1.

В шестата минута от добавеното време на мача Симон Тероде се превърна в герой за Кьолн. Новото попълнение в тима се разписа за 2:1 след подаване на Рауш.

Кьолн продължава да бъде на дъното в Бундеслигата с едва 9 точки в актива си. Борусия заема 6-ото място с 28 пункта.