Кьолн и Майнц не излъчиха победител в първия неделен мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Срещата на "РейнЕнерги" завърши 2:2. "Козлите" имаха аванс от две попадения, но не успяха да стигнат до трите точки.

Кьолн остава на 10-о място във временното класиране с 31 точки, докато Майнц е с четири по-малко.

В 6-ата минута Муса Ниакате фаулира Март Ут в наказателното поле. Потърпевшият застана зад топката и откри резултата.

Последваха две добри възможности за гостите, които бяха пропуснати.

В 53-ата минута "козлите" вкараха втори гол. Доминик Дрекслер изненада футболистите на Майнц след бързо изпълнение на пряк свободен удар и удвои.

"05" върна един гол в 61-ата минута, когато се разписа Тайво Адевоний. В 72-ата минута гостите изравниха. Пиер Кунде с лекота премина няколко от своите съперници и вкара за 2:2.

Обратът почти стана факт в 78-ата, когато Онисиво се озова сам срещу Хорн, но вратарят отрази. Същия малшанс, но на другата врата, имаше Кордоба в 81-вата.