Бастиан Швайнщайгер сложи край на кариерата си в националния отбор на Германия.

Световният шампион надви с 2:0 Финландия в приятелска среща, играна в Мьонхенгладбах. Двубоят ще се запомни като последен мач на живата легенда Швайнщайгер за състава.

Швайни изживя сладко-горчиви и силно емоционални моменти в своя професионален път с представителния тим.

Головете за Бундестима тази вечер вкараха Макс Майер (55) и Месут Йозил (77).

Преди началото на срещата публиката на „Борусия Парк“ видя сълзите на 32-годишния Швайни, белег за толкова много спомени с националната фланелка.

Йоги Льов подреди схема с трима бранители, а Карим Белараби и Йонас Хектор играеха изнесени доста напред в опит да подпомагат атаките. Всяко действие на Бастиан с топката беше посрещано с овации от трибуните.

В 15-ата минута Швайнщайгер достави чудесна топка на Макс Майер, който шутира от 18 метра – вратарят спаси.

В 55-ата минута германците все пак успяха да отбележат. Макс Майер реализира първия си гол за националния тим, след като показа борбеност и завърши топката в мрежата след подаване от Марио Гьотце.

В 68-ата минута публиката избухна в аплодисменти, за да изпрати големия Швайни.

Седем минути по-рано фен беше нахлул на терена. Никой не го подгони и той получи специално усмихнато селфи с Швайнщайгер, акомпанирано с овациите на зрителите.

В 77-ата Германия покачи на 2:0. Резервата днес Месут Йозил напредна, стреля, а споменатият преди почивката Аражури отклони топката и тя влетя в мрежата - 2:0.

Една легенда приключи своя път за Германия и завинаги остана в сърцата на феновете.