Борусия Дортмунд бе коронясан официално като шампион на Германия. Това се случи след победата на „жълто-черните” над Фрайбург с 4:0.

Препълненият „Сигнал Идуна парк”, чийто капацитет е 80,720 видя новия-стар шампион на Бундеслигата. Титлата е втора поредна за тима на Юрген Клоп и общо осма в историята на един от най-обичаните немски клубове.

Както е известно Дортмунд си осигури златото преди два кръга, когато постигнаха победа над Мьонхенгладбах с 2:0.

Днешната среща срещу Фрайбург премина под тоталната доминация на домакините. Първият гол падна още в 5-ата минута, когато Гундоган подаде към Блашиковски, който откри резултата.

В 20-ата минута „жълто-черните” вече водеха с 2:0 след гол на Левандовски. Отново той се разписа за 3:0 в 27-ата минута. Крайният резултат бе оформен в 39-ата минута от Блашиковски.

През втората част не паднаха попадения и темпото на игра видимо спадна. В 59-ата минута домакините можеха да направят преднината си още по-убедителна, но Левандовски нацели гредата. Осем минути по-късно отново той повтори абсолютно същото положение, отново без успех.

Така сезонът в Първа Бундеслига официално приключи. Дортмунд завърши първи с 83 точки, на цели осем пред втория Байерн. Шалке и Мьонхенгладбах ще играят в Шампионската лига, но Борусия ще трябва да премине през квалификации.

Леверкузен, Щутгарт и Хановер ще се състезават в Лига Европа.