Кайзерслаутерн се добра трудно до равенство над новака в Първа Бундеслига Аугслург. Срещата, която се игра на стадион „Фриц-Валтер Щадион" завърши при резултат 1:1, като гостите водеха почти до самия край на мача.

Новаците са без загуба в последните си пет мача, като четири от тях са във Втора Бундеслига.

Първата час започна с преимущество за гостите.  В една от първите си атаки, Аугсбург успяха да стигнат до попадение. В 9-ата минута, нападателят Саша Мьолдерс остана сам срещу вратаря на лаутерите и безпогрешно реализира за 1:0. В следващите минути, Аугсбург не спираха да доминират на терена.

Една от най-опасните атаки за тях бе сътворена от Марсел де Йонг, който в 23-ата минута оправи много силен плътен удар към вратата на Кайзерслаутерн. В последния момент, обаче защитник на лаутерите изби почти от гол линия.

През втората част, съставът на Кайзерслаутерн излезе много по-мобилизиран. Атаките на домакините се редяха една след друга, но без резултат. Преимуществото на лаутерите все пак даде резултат в 80-ата минута, когато Шехнер възстанови изравни с красив гол.
До края на мача, Аугсбур имаха едно отлично положение за гол, но Гогиа нацели гредата.