Кайзерслаутерн победи Санкт Паули с 2:0 в изтеглен мач от поредния кръг на първа Бундеслига. Така "лаутерите" окончателно пратиха гостите си във Втора Бундеслига.

Българският национал Илиян Мицански остана резерва за домакините и не се появи в игра.

Изненадващо срещата започна с по-добра игра на Санкт Паули, като в първите минути имаше няколко опасни положения пред Трап, от които обаче не се стигна до гол.

В 29-ата минута Леон Ларсен пое топката напредна и центрира в наказателното поле, където Кристиан Тиферт засече топката с глава и откри резултата.

След почивката домакините тотално поеха контрола над играта и трудно позволяваха на футболистите на Санкт Паули да атакуват. Така се стигна до 69-ата минута, когато голмайсторът Тиферт центрира към Матиас Абел, а той с глава оформи крайното 2:0 за "лаутерите".